Haber

Kavala’dan Bahçeli’ye: Yargıdaki düşman hukuk uygulamalarını meşrulaştırıyor

Gezi Davası’nda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Osman Kavala, Bahçeli’nin “Osman Kavala Soros’çudur, casustur” sözlerine tepki gösterdi.

Casusluk davasında beraat ettiğini hatırlatan Kavala, Bahçeli’nin açıklamalarına ilişkin, “Bunlar, düşman hukukunun yargıda uygulanmasını meşrulaştıran, düşman algısını besleyen söylemlerdir.”

2 bin 201 gündür cezaevinde tutulan Kavala’nın açıklaması şöyle:

“MHP Genel Başkanı benim ‘Soros’çu ve casus olduğumu’ söyledi. George Soros’la bağlantımın Açık Toplum Vakfı’nın diğer yönetim kurulu üyelerininkinden farklı olmadığını daha önce çeşitli vesilelerle açıklamıştım. İlk Seyahat davasının beraatla sonuçlanmasının ardından casusluk suçlamasının beni cezaevinde tutmak için oluşturulduğu biliniyor. Yazılarımıza alışılmadık bir şekilde çerçevelenen bu yakışıksız suçlama yalanlandı ve düşürüldü. Hukuka aykırı tezlerin siyasette kullanılması demokrasi kültürümüze zarar vermektedir. “Bunlar, yargıda düşman hukukunun uygulanmasını meşrulaştıran, düşman algısını besleyen söylemlerdir.”

Ne oldu?

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda genel başkan seçilen Özgür Özel, konuşmasında Can Atalay, Tolga Şardan, Osman Kavala, Selçuk Mızraklı ve Selahattin Demirtaş’a selamlar gönderdi. Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada her zaman olduğu gibi Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’yı hedef aldı.

mihaliccik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu