Haber

Meclis Başkanı Şentop depremzedeleri ziyaret etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin tahliye kararı aldığı depremzedeleri ziyaret ederek, “Kısıtlamalar burayı bir nevi kampa, esir kampına çevirdi. Bu çok şaşırtıcı, bu nasıl bir şey. bunu anlamak hayret verici.Sonuçta bu deprem felaketi herkesin başına geliyor.Allah göstermesin.” söz konusu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın ev sahipliği yaptığı depremzedeleri ziyaret ederek seçimden 2 gün sonra tahliye kararı aldı. Şentop, depremzedelerle bir süre sohbet ettikten sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şentop yaptığı açıklamada, “Tabi ki seçim akşamı sosyal medyada başladı. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza ve diğer illere giden deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza ağır hakaretler içeren şeyler. insanlıktan nasibini almayanların sözleriydi böyle bir şeyin olması çok üzücü olağanüstü bir olay hepimiz için bunun Tekirdağ’da da olması beni daha da üzdü çünkü ben Tekirdağ’dan.Ben duyar duymaz hemen başta valimiz olmak üzere tüm arkadaşlarımızla ve Süleymanpaşa Belediye Başkanımızla irtibata geçtik.Böyle bir şey asla olamaz yani devletimiz bütün imkanlarını deprem bölgesi için kullanır ve “Vatandaşlarımızı depremzedeler için seferber ederken bir belediyenin böyle bir durumda cahil davranmasına izin verilmez, verilemez. Nitekim bu konuda çeşitli devlet kurumları başta AFAD olmak üzere her türlü ihtiyacı karşılamak için ivedilikle harekete geçti. Devletimizin buna aslında her yerde ihtiyacı yok. Sağlık imkanlarını tam anlamıyla seferber ettik, bunlar gönüllü işler neticede üstlendikleri belediyelerde bütün milletimizin imkanlarını kullanıyorlar. Bu sadece orada depreme maruz kalan vatandaşlarımızın değil, depremde yaşananlar hepimizin ortak acı ve ızdırabıdır. Bu anlayışla devlet kurumları, yerel yönetimler, belediyeler, STK’lar ve tüm vatandaşlarımız bireysel olarak seferber oldu.”

“Esir kampına dönüştü”

Şentop, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Biz olaya bu açıdan bakıyorduk ama seçimden sonra istediğini alamayan, gözünü yuman insanların bu tür davranışları hepimizi derinden yaraladı. Burada yaşamanın kurallarının çok garip olduğunu ilk defa duydum.Bu nasıl bir anlayıştır insan hayret ediyor.Onları ziyaret edip geçmiş olsun dileklerimi ilettim.” sözlerini kullandı. – TEKİRDAĞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu